Célra tarts! 15. nap

 

A fókuszálás ereje

„Egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van,
annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé…”

(Filippi 3:14)


 

A Hírességek Csarnokában is szereplő baseballjátékos, Hank Aaron mondta: „A szupersztárt egy átlagos játékostól az különbözteti meg, hogy egy kicsivel hosszabban koncentrál.” A céltudatos emberek kicsit keményebben és kicsit hosszabban összpontosítanak.

A fókuszálás erejét jól szemlélteti a fény viselkedése. Egy nagyítólencse segítségével a nap sugarai meggyújthatják a papírt. Ám ha a fényt még jobban fókuszálva lézernyalábot hoznak létre, az még az acélt is átvágja. Semmi sem olyan hatásos, mint az összpontosított élet. Pál apostol mindig a célra összpontosított, ő mondta: „Én minden energiámat erre az egy dologra fordítom” (Filippi 3:13 TLB). Pál célja az volt, hogy Krisztust ismertté tegye, és meg is tette! Ha azt akarod, hogy az életednek hatása legyen, fókuszáld!

Az összpontosítás:

1) Megkímél a felesleges kerülőutaktól. Egy család, amelyik nemrég költözött új környékre, egy napon későn kelt. Emiatt hatéves kislányuk lekéste az iskolabuszt. Az apa beleegyezett, hogy elviszi őt az iskolába, ha a kislány mutatja az utat. Húszpercnyi körözés után végül megérkeztek az iskolába, amiről kiderült, hogy csupán néhány háztömbnyire van onnan, ahol laknak. Az apja mérgesen megkérdezte, hogy miért vezette ilyen hosszú útvonalon, amikor az iskola ilyen közel van az otthonukhoz. „Arra mentünk, amerre az iskolabusz szokott – mondta a kislány –, én csak ezt az utat ismerem.”

2) Megnöveli az energiádat. Ha mindent akarsz, az éppúgy kiszívja belőled az életet, mintha semmit nem kísérelnél meg. Az összpontosítás energiát ad. Richard Byrd tengernagy, sarkkutató ezt mondta: „Kevesen jutnak el oda, hogy szinte teljesen kiaknázzák a bennük rejlő forrásokat. Vannak az erőnek olyan mély forrásai, melyeket soha nem használunk.” Az egyik oka annak, hogy ezek a kutak kiaknázatlanok maradnak, az összpontosítás hiánya.

3) Felemel. Azt mondják, „a világ félreáll, hogy elengedje azt, aki tudja, hová tart”. A középszerűség tengerében már az megkülönböztet téged a legtöbb embertől, hogy tudod, mit akarsz tenni, és erőfeszítéseket teszel annak érdekében, hogy elérd. Henry David Thoreau írja: „Hallottál már valaha olyan emberről, aki egész életében kitartóan küzdött egyetlen célért, és semmilyen mértékben nem érte el? Ha egy ember folyamatosan feljebb törekszik, nem emelkedik-e fel?”

Ha az összpontosítás megkímél a felesleges köröktől, erőt ad és felemel, mennyivel inkább megteszi ezt Isten azokkal, akik őrá figyelnek és a tőle kapott látás felé haladnak!

 

Mélybenéző

- A Pareto-elv szerint, ha a tevékenységeid legfontosabb 20%-ára összpontosítasz, az hozza meg az eredményeid 80%-át. Nálad mi tartozik ebbe a „kevésbe”, ami a legértékesebb gyümölcsöket hozza?

Imádság

Uram, köszönöm, hogy ráébresztettél arra, hogy összpontosítás nélkül nem lehetek hatékony. Koncentrálni fogom a figyelmemet – kitartóbban, mint eddig. Köszönöm, hogy a te szereteted és bennem élő Lelked képessé tesz rá. Ámen.

 

Továbbadnád ezt az értékes üzenetet? Vagy nyomtatott formában olvasnád a teljes tartalmat?
Rendeld meg a Célra tarts! című kiadványunkat itt: maiige.hu/eljcellal