Felfoghatatlan békesség 20. nap
A békesség mint kapuőr

Ha esik az eső, esernyőt kapunk elő, ha forrón tűz a nap, naptejet használunk. A külső hatások ellen felvértezzük magunkat. Ám nemcsak a testünknek van szüksége védelemre, hanem a lelkünknek is. Egyetlen kattintásba kerül, és záporoznak ránk a riasztóbbnál riasztóbb hírek. Még csak a házból sem kell kitennünk a lábunkat, hogy az elménk és a szívünk vad vágtába kezdjen. Negatív érzések és gondolatok árasztanak el minket a másodperc törtrésze alatt – és már oda is lett a békességünk.
Akár tudatosul bennünk, akár nem: az elménk és a szívünk a nap 24 órájában támadás alatt áll. Ez a két terület folyamatosan védelemre szorul.
1) Gondolataink
Becslések szerint az emberi agy naponta átlagosan 6000 gondolatot generál, és ezek többsége sajnos negatív.24 Habár azt nem akadályozhatjuk meg, hogy egy nyugtalanító vagy mérgező gondolat felbukkanjon, képesek vagyunk arra, hogy felismerjük: negatív gondolattal állunk szemben, és dönthetünk úgy, hogy elhessegetjük egy pozitívval.
A Biblia arra int minket, hogy tudatosan figyeljünk arra, min gondolkodunk, sőt azt is megsúgja, minek adjunk teret: „ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetre méltó, ami jó hírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe (…) és veletek lesz a békesség Istene” (Filippi 4:8–9).
2) A szívünk
Rég tudjuk, hogy a szív pumpálja testünkbe az éltető vért, arról azonban kevesen tudnak, hogy ez az ökölnyi kis szerv „saját aggyal” rendelkezik. Szívünknek saját belső idegrendszere van, amely több mint 40 000 idegsejtből áll. Kétirányú párbeszédet folytat az agyunkkal és testünk más részeivel: nemcsak fogadja, hanem küldi is az információkat.25 Ha tehát a szív nincs rendben, arról az agy is értesül, és így az egész testünkre kihat. Nem véletlenül mondja Salamon: „Minden féltve őrzött dolognál jobban óvd szívedet, mert onnan indul ki az élet!” (Példabeszédek 4:23).
A kérdés már csak az: hogyan? Miként védhetjük meg elménket és szívünket az illetéktelen behatolóktól – a negatív hatásoktól és gondolatoktól? A választ Pál apostol adja meg számunkra:
„Semmiért se aggódjatok, hanem imádságban és könyörgésben mindenkor hálaadással tárjátok fel kéréseiteket Isten előtt; és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat Krisztus Jézusban.” (Filippi 4:6–7)
Isten békessége őrködik szíved és elméd kapujában, ha aggódás helyett a hálatelt imát választod.
Nem akármilyen imáról – hálaadással feltárt kérésekről – van itt szó!
a) Először is kérd Isten segítségét! Egyszerűen hangzik, gyakran mégsem tesszük.
b) Másodszor pedig csomagold hálába az imakéréseidet! Miért ne köszönhetnéd meg Istennek előre, hogy meghallgatott? Miért ne bízhatnál Benne feltétlen bizalommal?
Ha így teszel, az Ő békessége kapuőrként fogja védelmezni szívedet és gondolataidat minden időben.
Rendeld meg a Felfoghatatlan békesség című kiadványunkat itt: maiige.hu/talaljbekere
Források: www.maiige.hu/konyvespolc
Üzenet a Mai Ige csapatától:
Lehet, hogy most úgy érzed, senki sem értheti meg, min mész keresztül – de Jézus igen. Ő a fájdalmak férfia, aki leül melléd, és ha kell, kész együtt sírni veled. A gyógyulás akkor kezdődik, amikor engeded, hogy az Ő szeretete teljesen átöleljen téged.
👉 Tarts velünk novemberi sorozatunkban, és tapasztald meg: a könnyek között is van remény.
